Roma si Lazio, egal cu Stefan Radu pe teren, decis de doua gafe colosale ale portarilor (Video)

Duminica, 26 Ianuarie 2020, ora 20:57
3459 citiri

Roma si Lazio au terminat la egalitate in marele duel al orasului Roma, capitala Italiei, pe stadionul Olimpico.

Un meci in care Stefan Radu a fost titular la oaspeti si integralist, avand o buna evolutie pe teren. Partida a fost terminata cu scorul de 1-1, jocul fiind decis in chiar primele 35 de minute.

Ambele goluri au venit dupa erori colosale facute de cei doi portari, Pau Lopez si Strakosha. Edin Dzeko a deschis scorul pentru Roma in minutul 26, lovitura cu capul dupa centrarea lui Cristante, profitand de o iesire total aiurea a lui Strakosha.

In minutul 34, Acerbi a marcat dupa o gafa si mai monumentala, daca se poate spune asa. Gafa i-a apartinut lui Pau Lopez, portarul Romei, care a vrut sa boxeze de doua ori o minge venita de la un coleg de-al sau, care a dorit sa respinga o centrare venita din corner.

Lopez a gresit, balonul a venit spre propria poarta, iar Acerbi a profitat si a marcat lejer cu capul un gol mai mult decat hilar.

Cele doua goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Dupa acest derbi, Lazio ramane pe 3 cu 46 de puncte, in timp ce Roma este cu un loc mai jos, cu 39 de lungimi.

Partida a facut parte din runda cu numarul 21 din Serie A, iar Radu Stefan se poate lauda ca a bifat al 18-lea "Derby della Capitale" din cariera. Roma a dominat intregul act secund, dar ratarile lui Dzeko si Under au facut diferenta.

Roma: Lopez - Santon, Mancini, Smalling, Spinazzola - Veretout, Cristante - Under, Pellegrini, Kluivert - Dzeko.

Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulic - Immobile, Correa.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Roma si Lazio egal dupa doua, #Video Roma si Lazio egal rezumat, #gafe colosale portari in derbi Roma , #stiri Radu Stefan